Warsztaty

TEMAT WARSZTATÓW

GRUPA WIEKOWA

KONSPEKT

W warsztacie tkackim

W trakcie spotkania uczestnicy zwiedzą pałacowe wnętrza. Prowadzący zwróci szczególną uwagę na tapiserie i portiery, omówi sceny oraz herby szlacheckie, które są na nich przedstawione. Uczniowie poznają różne rodzaje materiałów. Na koniec w mini warsztacie utkają fragment gobelinu.

Prowadzący: Anna Miazga, Izabela Tokar.

Gimnazjum

Zobacz

Warsztat malarski – martwa natura

Dzieci zwiedzą pałacowe wnętrza i przyjrzą się obrazom europejskich mistrzów. Na szczególną uwagę zasługuje znakomita kompozycja realistyczna pt. Martwa natura z palmą. Jest to największy obraz poświęcony tej tematyce w Pałacu. Niderlandzcy malarze przełomu XVII i XVIII wieku zapoczątkowali przedstawianie niewielkich, nieruchomych, najczęściej nieożywionych rzeczy. Nigdy wcześniej artyści nie specjalizowali się wyłącznie w malowaniu przedmiotów. W drugiej części zajęć, w pracowni malarskiej, uczestnicy poznają narzędzia pracy malarza: sztalugę, paletę, krosno malarskie. Potem samodzielnie stworzą własną martwą naturę.

Prowadzący: Natalia Łakomska, Izabela Tokar.

Gimnazjum Zobacz

W warsztacie graficznym – twórca i tworzywo

Podczas zajęć uczniowie dowiedzą się jak wygląda warsztat grafika tradycyjnego a jak grafika komputerowego. Co to jest matryca w grafice i jak się ją wykonuje? Czym różni się wydruk od odbitki? W pracowni uczestnicy poznają narzędzia pracy grafika: prasę, farbę drukarską. Zajęcia zakończą się warsztatami: uczniowie wykonają matrycę metodą kolażu oraz wydrukują własną grafikę na poszewce poduszki.

Prowadzący: Natalia Łakomska, Izabela Tokar.

Gimnazjum Zobacz

Warsztat botaniczny. W tajemniczym ogrodzie - Oferta ważna od kwietnia do października

W ogrodzie włoskim uczniowie poznają rosnące w nim rośliny i samodzielnie wykonają zielniki. W sali edukacyjnej, za pomocą tablicy multimedialnej, dowiedzą się, jak zaprojektować ogród włoski. Na zakończenie zajęć każdy pokoloruje ogród swoich marzeń.

Prowadzący: Anna Miazga. Izabela Tokar

 Gimnazjum  Zobacz

Kapelusze górą! (oferta ważna od 27 czerwca do 5 listopada 2017 r.)
Nakrycia głowy są tak różne i liczne, jak kraje na świecie. Dowiemy się tego, oglądając nową wystawę czasową w Muzeum Narodowym w Kielcach – Kapelusze z głów! Prezentuje ona rozwój nakryć głowy od połowy XIX wieku do współczesności. Pokazywane są nie tylko kapelusze europejskie, ale też pochodzące z Azji (Bliskiego Wschodu, Chin, Wietnamu, Mongolii), obu Ameryk (USA, Boliwii, Meksyku) oraz innych regionów świata. Zapraszamy na zajęcia, na których dowiemy się, jak odmiennie ubierano się w różnych krajach, dlaczego w Meksyku modne było sombrero i ponczo, a w Japonii kimono. Dlaczego kowboj nie nosił dżinsów z podwójnym szwem po wewnętrznej stronie. Zajęcia zakończą wspólne warsztaty, na których każdy uczestnik wykona i przyozdobi własny kapelusz lub sombrero.

Gimnazjum  Zobacz