Warsztaty

TEMAT WARSZTATÓW

GRUPA WIEKOWA

KONSPEKT

W warsztacie tkackim

W trakcie spotkania uczestnicy zwiedzą pałacowe wnętrza. Prowadzący zwróci szczególną uwagę na tkaniny, omówi sceny oraz herby szlacheckie, które są na nich przedstawione. Uczniowie poznają różne rodzaje materiałów. Na koniec obejrzą bajkę Len Hansa Christiana Andersena, z której dowiedzą się, jak przebiega proces tworzenia tkaniny, a potem w warsztacie utkają fragment gobelinu.

Prowadzący: Anna Miazga, Izabela Tokar.

Szkoła

podstawowa 

Zobacz

Warsztat botaniczny. W tajemniczym ogrodzie - oferta ważna od kwietnia do października

Podczas zajęć w ogrodzie włoskim dzieci poznają rosnące w nim rośliny i samodzielnie wykonają zielniki. Następnie w sali dla malucha, za pomocą tablicy multimedialnej, dowiedzą się, jak zaprojektować ogród włoski. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik narysuje ogród swoich marzeń.

Prowadzący: Anna Miazga, Natalia Łakomska, Izabela Tokar.

Szkoła

podstawowa

Zobacz

Warsztat malarski – martwa natura

Dzieci zwiedzą pałacowe wnętrza i przyjrzą się obrazom europejskich mistrzów. Na szczególną uwagę zasługuje znakomita kompozycja realistyczna pt. Martwa natura z palmą. Jest to największy obraz poświęcony tej tematyce w Pałacu. W drugiej części zajęć, w pracowni malarskiej, uczestnicy poznają narzędzia pracy malarza: sztalugę, paletę, krosno malarskie. Potem samodzielnie stworzą własną martwą naturę.

Szkoła

podstawowa

 
 Zobacz

W warsztacie graficznym – twórca i tworzywo

Podczas zajęć dzieci dowiedzą się jak wygląda warsztat grafika tradycyjnego a jak grafika komputerowego. Co to jest matryca w grafice i jak się ją wykonuje? Czym różni się wydruk od odbitki? W pracowni uczestnicy poznają narzędzia pracy grafika: prasę, farbę drukarską. Zajęcia zakończą się warsztatami: uczestnicy wykonają matrycę metodą kolażu oraz wydrukują własną grafikę na poszewce poduszki.

 

Szkoła

podstawowa

 Zobacz

Dookoła kapelusza – przebieranki (oferta ważna od 27 czerwca do 5 listopada 2017 r.)
Zapraszamy na wyjątkową wystawę Kapelusze z głów!, która prezentuje rozwój nakryć głowy od połowy XIX wieku do współczesności, a następnie na warsztaty – przebieranki. Podczas warsztatów uczestnicy poznają ubiory. Przymierzając i zestawiając najróżniejsze ubrania, będą dopasowywać je do nakryć głowy. Cylinder, melonik i kapelusz to nie tylko dbałość o wygląd i elegancja, ale także oznaka przynależności do danej grupy społecznej. Dopasuj odpowiednie części ubioru do właściwego nakrycia głowy. Już stworzyłeś swoją kreację? Teraz zabaw się kolorami! Bądź kreatywny.

Szkoła

podstawowa


Zobacz

Kapelusze górą! (oferta ważna od 27 czerwca do 5 listopada 2017 r.)
Nakrycia głowy są tak różne i liczne, jak kraje na świecie. Dowiemy się tego, oglądając nową wystawę czasową w Muzeum Narodowym w Kielcach – Kapelusze z głów! Prezentuje ona rozwój nakryć głowy od połowy XIX wieku do współczesności. Pokazywane są nie tylko kapelusze europejskie, ale też pochodzące z Azji (Bliskiego Wschodu, Chin, Wietnamu, Mongolii), obu Ameryk (USA, Boliwii, Meksyku) oraz innych regionów świata. Zapraszamy na zajęcia, na których dowiemy się, jak odmiennie ubierano się w różnych krajach, dlaczego w Meksyku modne było sombrero i ponczo, a w Japonii kimono. Dlaczego kowboj nie nosił dżinsów z podwójnym szwem po wewnętrznej stronie. Zajęcia zakończą wspólne warsztaty, na których każdy uczestnik wykona i przyozdobi własny kapelusz lub sombrero.

Szkoła

podstawowa

 Zobacz