Archiwum aktualności

Jaki wpływ na twórczość Henryka Sienkiewicza miały kobiety? Dlaczego Pałacyk w Oblęgorku stał się letnią rezydencją twórcy Trylogii? Kim inspirował się polski noblista tworząc Zagłobę, jedną z najbardziej barwnych postaci swoich powieści? Po odpowiedź zapraszamy na „Czwartki z Dialogiem”.

„Ożywianie dzieł sztuki w Muzeum Narodowym w Kielcach” - warsztaty w Targach Kielce. W programie: gry multimedialne, tworzenie filmu animowanego, zajęcia z perspektywy jedno- i dwuzbiegowej.

Tematem niedzielnego wykładu połączonego z prezentacją będą późnogotyckie
i wczesnorenesansowe kafle heraldyczne. Wstęp wolny.

Tym razem w ramach sobotnich warsztatów familijnych dzieci na wystawie Zwierzęta i kontynenty poznają mieszkańców polskich lasów i innych siedlisk.

Jeszcze tylko do niedzieli można oglądać wystawę "W odpowiedzi na wojnę...". Na ekspozycję składa się ponad siedemdziesiąt artystycznie przetworzonych wojskowych hełmów, będących hołdem dla ofiar I wojny światowej.

14.09

Wystawa

Od palety do monety
Prezentacja w Oddziale Okręgowym Narodowego Banku Polskiego w Kielcach

14 września Narodowy Bank Polski wprowadza do obiegu monetę z wizerunkiem Olgi Boznańskiej. W związku z tym Muzeum Narodowe w Kielcach zorganizowało w Oddziale Okręgowym Narodowego Banku Polskiego w Kielcach prezentację obrazów Olgi Boznańskiej ze zbiorów muzeum. Zapraszamy od 8 do 14.

Znaczenie Wiślicy w historii Polski, prezentacja potencjału, jaki posiadają instytucje muzealne w zakresie stymulowania i wpływania na rozwój lokalny - Muzeum Narodowe w Kielcach, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego i Parafia NMP w Wiślicy zapraszają do uczestnictwa w konferencji.

05.09 09:00

Wydarzenie

Cienie w kadrze
Muzeum Dialogu Kultur

Warsztaty filmu artystycznego „Cienie” z reżyserem Krzysztofem Visconti rozpoczynają się już w najbliższy poniedziałek w Muzeum Dialogu Kultur. Są jeszcze wolne miejsca!

Kolejne spotkanie z cyklu Niedziela
w Muzeum poświęcone będzie genezie i historii kultu maryjnego oraz funkcji, jakie pełnił w tradycyjnej kulturze ludowej.

Powrót