Informujemy, że w dniu 4 czerwca (Boże Ciało) wszystkie oddziały Muzeum Narodowego w Kielcach są nieczynne. W dniach 5-7 czerwca (piątek-niedziela) oddziały pracują zgodnie z harmonogramem.
Wielkim marzeniem Stefana Żeromskiego był wyjazd na Pomorze. W 1919 roku pisał do Bernarda Chrzanowskiego, autora przewodnika po Kaszubach: „Od dziesiątków lat jest mojem najgorętszem pragnieniem...
Człowiek–środowisko. Dialog? to tytuł wystawy czasowej, która dostępna jest już dla zwiedzających w Muzeum Dialogu Kultur – oddziale Muzeum Narodowego w Kielcach.
W tym roku skupimy się na wymianie doświadczeń i dobrych praktyk, jakie mają miejsce w muzeach i instytucjach kultury. Do zgłoszeń propozycji prelekcji zapraszamy muzealników, specjalistów oraz wszystkich zainteresowanych proponowaną tematyką.