Aktualności

Cienie w kadrze

05.09 , 09:00

Warsztaty filmu artystycznego „Cienie” z reżyserem Krzysztofem Visconti rozpoczynają się już w najbliższy poniedziałek w Muzeum Dialogu Kultur. Są jeszcze wolne miejsca!

„Cienie” odnoszą się do obecnej sytuacji kultury żydowskiej. Niegdyś ważnego elementu polskiego dziedzictwa, po którym dziś pozostały już tylko cienie… Warsztaty mają też uświadomić uczestnikom, że film artystyczny można wykonać dowolnym sprzętem: aparatem, kamerą, a nawet telefonem komórkowym. Bo najważniejsza jest idea i pomysł na realizację.

Podczas czterodniowych zajęć chętni, pod okiem Krzysztofa Visconti, reżysera filmów dokumentalnych i dziennikarza radiowego, nakręcą krótkie impresyjne ujęcia, z których zostanie zmontowany film. Jego premiera będzie miała miejsce podczas finisażu projektu już 8 września, o godz. 18 przy Domu Modlitwy na Pakoszu (ul. Boczna 15). W warsztatach weźmie udział dziesięć osób. Pięć miejsc jest już zajętych przez uczniów Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach, kolejnych pięć jest wolnych. Zgłaszać mogą się wszyscy, którzy chcą spróbować sił w filmie artystycznym. W zgłoszeniu nadsyłanym na adres biuro@nowaprzestrzensztuki.pl należy przedstawić swoje zainteresowania, ewentualne dokonania i uzasadnić chęć uczestnictwa w projekcie.

Warsztaty filmowe są częścią projektu „NOMADA”, odbywającego się w Kielcach od 5 do 8 września. To już ósma odsłona wystawy „Sztuka w przestrzeni publicznej”, organizowanej przez Fundację Nowa Przestrzeń Sztuki, w tym roku w partnerstwie m.in. z Muzeum Narodowym w Kielcach.

Warsztaty odbywają się od 5 do 8 września, od godz. 9 do 17 w Muzeum Dialogu Kultur, oddziale Muzeum Narodowego w Kielcach.


Powrót