Aktualności

Międzynarodowy Dzień Jogi w ogrodzie włoskim

Serdecznie zapraszamy na obchody Międzynarodowego Dnia Jogi, które odbędą się w naszym ogrodzie włoskim.

Zajęcia Hatha Joga poprowadzi doświadczona jogini Irina Velicu.

Wstęp wolny.

 

01.07 10:00

Wydarzenie

Muzealne wakacje 2024
w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich
Muzealne wakacje 2024

Zapraszamy serdecznie na muzealne wakacyjne warsztaty edukacyjne do Dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich!

Dzieci w wieku 7–10 lat będą mogły uczestniczyć w różnorodnych zajęciach m.in. warsztatach plastycznych, zabawach ruchowych oraz treningach uważności.

O celebracji letniego przesilenia na Litwie

Już w następną niedzielę odbędzie się wykład, podczas którego Joanna Kwiecień, kuratorka wystawy Bogowie i ludzie. Rok obrzędowy w litewskiej sztuce ludowej, opowie o celebracji Nocy Kupały na Litwie.

Joga w ogrodzie włoskim

Zapraszamy na VIII edycję Jogi w ogrodzie włoskim!

W każdą sobotę od godziny 10.00 do 11.00 możecie wziąć udział w darmowych zajęciach prowadzonych przez doświadczonych instruktorów.

Muzeum Archeologiczne w Wiślicy laureatem plebiscytu

Z wielką radością informujemy, że nasz oddział Muzeum Archeologiczne w Wiślicy został laureatem w plebiscycie Cuda Polski 2024 w województwie świętokrzyskim, organizowanym przez National Geographic Traveler Poland!

Wydarzenie

Pojąć sztukę pańską to sztuka
wystawa czasowa w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich
Pojąć sztukę pańską to sztuka

Wystawa Pojąć sztukę pańską to sztuka inspirowana jest dziełami znakomitego polskiego poety i pieśniarza Jacka Kaczmarskiego.

Na wystawę polecamy zabrać ze sobą swoje słuchawki - po zeskanowaniu QR kodów, będzie możliwość wysłuchania wybranych utworów Jacka Kaczmarskiego. 

 

Bogowie i ludzie. Rok obrzędowy w litewskiej sztuce ludowej

Wystawa Bogowie i ludzie. Rok obrzędowy w litewskiej sztuce ludowej prezentuje rzeźby świątków przyporządkowanych odpowiednim dniom w kalendarzu, stare fotografie ukazujące codzienną pracę mieszkańców wsi i litewskie zwyczaje, wsparte archaicznymi pieśniami obrzędowymi i fragmentami poematu K. Donelaitisa.

Wydarzenie

Konie piękne i zuchwałe. Araby
wystawa czasowa w Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblegorku
Konie piękne i zuchwałe. Araby

Wystawa Konie piękne i zuchwałe. Araby prezentuje ponad 50 unikatowych fotografii, będących częścią projektu badawczego realizowanego od pięciu lat przez prof. dr. hab. Mariusza Wideryńskiego – fotografa i wykładowcę Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Wydarzenie

Poza ramami. Literackie inspiracje w grafice.
wystawa czasowa w Muzeum Stefana Żeromskiego
Poza ramami. Literackie inspiracje w grafice.

Wystawa Poza ramami. Literackie inspiracje w grafice. François Villon Wielki i Mały testament dzięki grafikom Stefana Mrożewskiego przybliża zarówno twórczość, jak i postać samego autora. Ukazuje wzajemne przenikanie się sfer sacrum i profanum w średniowiecznej codzienności.

Archiwum aktualności