Aktualności

Wydarzenie

Konie piękne i zuchwałe. Araby
wystawa czasowa w Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblegorku
Konie piękne i zuchwałe. Araby

Wystawa Konie piękne i zuchwałe. Araby prezentuje ponad 50 unikatowych fotografii, będących częścią projektu badawczego realizowanego od pięciu lat przez prof. dr. hab. Mariusza Wideryńskiego – fotografa i wykładowcę Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

14.04 12:00

Wydarzenie

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie
Konie piękne i zuchwałe. Araby.
Oprowadzanie kuratorskie po wystawie

Już w najbliższą niedzielę o godz. 12 w Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po najnowszej wystawie czasowej Konie piękne i zuchwałe. Araby.

Wydarzenie

Zostań prelegentem
VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Muzeoterapia"
Zostań prelegentem

Zapraszamy muzealników, przedstawicieli świata nauki, medycyny oraz wszystkich, dla których muzeoterapia jest ważna, interesująca i potrzebna, do udziału w VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Muzeoterapia”, w tym roku pod hasłem „W drodze do rezyliencji”.

16.04 17:00

Wydarzenie

KONSULTACJE SPOŁECZNE
Muzeum Stefana Żeromskiego
KONSULTACJE SPOŁECZNE

Muzeum Stefana Żeromskiego, oddział Muzeum Narodowego w Kielcach, zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących przygotowania nowej oferty kulturalno-edukacyjnej oraz dostępności przestrzeni dla osób ze szczególnymi potrzebami.

 

Pojąć sztukę pańską to sztuka

Wernisaż wystawy Pojąć sztukę pańską to sztuka odbędzie się we wtorek 30 kwietnia o godzinie 18 w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich.

Wydarzenie

Emocjonalne obrazy
Zajęcia edukacyjne w ramach autorskiego programu Muzeum Narodowego w Kielcach "Muzeoterapia"
Emocjonalne obrazy

Podczas zajęć uczestnicy będą rozwijać umiejętność rozpoznawania i nazywania emocji, które doświadczają na co dzień, skupiając się na tych, które są im najbardziej znajome.

Chodź pokażę Ci moje Muzeum!
Sztuka ma moc dotarcia do najskrytszych zakamarków naszych wnętrz, odkrywając przed nami magiczny świat. Wystarczy jedno spojrzenie na obraz, aby serce zabiło szybciej, a świat wokół nas stał się tym z obrazu.
 

Wydarzenie

Poza ramami. Literackie inspiracje w grafice.
François Villon Wielki i Mały testament
Poza ramami. Literackie inspiracje w grafice.

W Muzeum Stefana Żeromskiego odbył się wernisaż wystawy czasowej Poza ramami. Literackie inspiracje w grafice. François Villon Wielki i Mały testament.

Niebieska Strefa w MNKi!

Muzeum Narodowe w Kielcach jest miejscem przyjaznym osobom w spektrum autyzmu.

Niebieska strefa powstała we współpracy ze Stowarzyszeniem Sztuka Łączenia oraz Krajowym Towarzystwem Autyzmu oddział Kielce.

Archiwum aktualności