Aktualności

27.07 20:00

Wydarzenie

Chopinowskie inspiracje 2024
w ogrodzie włoskim Dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich
Chopinowskie inspiracje 2024

Serdecznie zapraszamy na cykl koncertów Chopinowskie inspiracje 2024, skierowany do wszystkich miłośników muzyki i sztuki. W programie przewidziane są występy wybitnych polskich i światowych artystów.

 

 

27.07 11:00

Wydarzenie

Muzeoterapia
w kręgu wystawy czasowej "Pojąć sztukę pańską to sztuka"
Muzeoterapia

Już 27 lipca w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich odbędą się zajęcia z zakresu muzeoterapii, podczas których będziemy rozmawiać o uczuciach i emocjach.

Potrawy dziecięce w staropolskiej kuchni

W najbliższą niedzielę zapraszamy na wykład pt. Potrawy dziecięce w staropolskiej kuchni, który poprowadzi Artur Rakowski.

XIII Imieninowy Rajd Śladami Stefana Żeromskiego

Zgodnie z wieloletnią tradycją zapraszamy na XIII Imieninowy Rajd Śladami Stefana Żeromskiego. Tym razem udamy się do Zamościa – perły renesansu.

Joga w ogrodzie włoskim

Zapraszamy na VIII edycję Jogi w ogrodzie włoskim!

W każdą sobotę od godziny 10.00 do 11.00 możecie wziąć udział w darmowych zajęciach prowadzonych przez doświadczonych instruktorów.

Muzeum Archeologiczne w Wiślicy laureatem plebiscytu

Z wielką radością informujemy, że nasz oddział Muzeum Archeologiczne w Wiślicy został laureatem w plebiscycie Cuda Polski 2024 w województwie świętokrzyskim, organizowanym przez National Geographic Traveler Poland!

Wydarzenie

Pojąć sztukę pańską to sztuka
wystawa czasowa w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich
Pojąć sztukę pańską to sztuka

Wystawa Pojąć sztukę pańską to sztuka inspirowana jest dziełami znakomitego polskiego poety i pieśniarza Jacka Kaczmarskiego.

Na wystawę polecamy zabrać ze sobą swoje słuchawki - po zeskanowaniu QR kodów, będzie możliwość wysłuchania wybranych utworów Jacka Kaczmarskiego. 

 

Wydarzenie

Poza ramami. Literackie inspiracje w grafice.
wystawa czasowa w Muzeum Stefana Żeromskiego
Poza ramami. Literackie inspiracje w grafice.

Wystawa Poza ramami. Literackie inspiracje w grafice. François Villon Wielki i Mały testament dzięki grafikom Stefana Mrożewskiego przybliża zarówno twórczość, jak i postać samego autora. Ukazuje wzajemne przenikanie się sfer sacrum i profanum w średniowiecznej codzienności.

Archiwum aktualności