Aktualności

15.09 12:00

Wydarzenie

Europejskie Dni Dziedzictwa
w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich
Europejskie Dni Dziedzictwa

Podczas tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich odbędzie się wykład pt. Biskupie szlaki – relacje na temat biskupów krakowskich w prasie XVII–XVIII wieku.

Komunikat

Informujemy, że w związku z realizacją projektu oddział Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku jest zamknięty od dnia 20.08.2024 r. do odwołania.

Muzeum Archeologiczne w Wiślicy laureatem plebiscytu

Z wielką radością informujemy, że nasz oddział Muzeum Archeologiczne w Wiślicy został laureatem w plebiscycie Cuda Polski 2024 w województwie świętokrzyskim, organizowanym przez National Geographic Traveler Poland!

Wydarzenie

Pojąć sztukę pańską to sztuka
wystawa czasowa w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich
Pojąć sztukę pańską to sztuka

Wystawa Pojąć sztukę pańską to sztuka inspirowana jest dziełami znakomitego polskiego poety i pieśniarza Jacka Kaczmarskiego.

Na wystawę polecamy zabrać ze sobą swoje słuchawki - po zeskanowaniu QR kodów, będzie możliwość wysłuchania wybranych utworów Jacka Kaczmarskiego. 

 

Wydarzenie

Poza ramami. Literackie inspiracje w grafice.
wystawa czasowa w Muzeum Stefana Żeromskiego
Poza ramami. Literackie inspiracje w grafice.

Wystawa Poza ramami. Literackie inspiracje w grafice. François Villon Wielki i Mały testament dzięki grafikom Stefana Mrożewskiego przybliża zarówno twórczość, jak i postać samego autora. Ukazuje wzajemne przenikanie się sfer sacrum i profanum w średniowiecznej codzienności.

Bogowie i ludzie. Rok obrzędowy w litewskiej sztuce ludowej

Wystawa Bogowie i ludzie. Rok obrzędowy w litewskiej sztuce ludowej prezentuje rzeźby świątków przyporządkowanych odpowiednim dniom w kalendarzu, stare fotografie ukazujące codzienną pracę mieszkańców wsi i litewskie zwyczaje, wsparte archaicznymi pieśniami obrzędowymi i fragmentami poematu K. Donelaitisa.

Wydarzenie

Emocjonalne obrazy
Zajęcia edukacyjne w ramach autorskiego programu Muzeum Narodowego w Kielcach "Muzeoterapia"
Emocjonalne obrazy

Podczas zajęć uczestnicy będą rozwijać umiejętność rozpoznawania i nazywania emocji, które doświadczają na co dzień, skupiając się na tych, które są im najbardziej znajome.

Chodź pokażę Ci moje Muzeum!
Sztuka ma moc dotarcia do najskrytszych zakamarków naszych wnętrz, odkrywając przed nami magiczny świat. Wystarczy jedno spojrzenie na obraz, aby serce zabiło szybciej, a świat wokół nas stał się tym z obrazu.
 
Niebieska Strefa w MNKi!

Muzeum Narodowe w Kielcach jest miejscem przyjaznym osobom w spektrum autyzmu.

Niebieska strefa powstała we współpracy ze Stowarzyszeniem Sztuka Łączenia oraz Krajowym Towarzystwem Autyzmu oddział Kielce.

Archiwum aktualności