Archiwum aktualności

Zgodnie z wieloletnią tradycją zapraszamy na XII Imieninowy Rajd Śladami Stefana Żeromskiego.
Tym razem udamy się do Krakowa – miasta artystów i pisarzy. Tutaj poszukamy śladów Stefana Żeromskiego.

W sobotnią noc 18 maja zapraszamy do oddziałów MNKi!

Dla zwiedzających darmowy wstęp na ekspozycje stałe w godzinach 19.00–24.00

Muzeum Stefana Żeromskiego, oddział Muzeum Narodowego w Kielcach, zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących przygotowania nowej oferty kulturalno-edukacyjnej oraz dostępności przestrzeni dla osób ze szczególnymi potrzebami.

 

14.04 12:00

Wydarzenie

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie
Konie piękne i zuchwałe. Araby.

Już w najbliższą niedzielę o godz. 12 w Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po najnowszej wystawie czasowej Konie piękne i zuchwałe. Araby.

11.04 17:00

Wydarzenie

Czwartki z Dialogiem
w Muzeum Dialogu Kultur

Transport kolejowy na ziemiach polskich i w wielonarodowym imperium rosyjskim na przełomie XIX i XX wieku – dr Maciej K. Cichoń

Wystawa “Zderzenia” dobiega końca. W ostatni dzień jej trwania, 17 marca, zapraszamy na spotkanie z autorem zebranych prac - Józefem Krzysztofem Oraczewskim oraz kuratorką ekspozycji - Moniką Turczyńską.

10.03 12:00

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet w najbliższą niedzielę odbędzie się wykład pt. "Kobiety z naszej Galerii", który będzie okazją do odkrycia historii kobiet uwiecznionych na obrazach znajdujących się w Galerii Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej.

Wydarzenie

Blue-Yellow. Wstęga Nadziei. Ukraina
Wystawa czasowa w Muzeum Dialogu Kultur

Na ekspozycji została zaprezentowana 35-metrowa wstęga, będąca artystyczną odpowiedzią na aktualną sytuację za naszą wschodnią granicą.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wernisażu.

12.01 16:00

Wydarzenie

Ustawiczna Interdyscyplinarna Konferencja
im. Profesora Andrzeja Wiercińskiego

Międzywydziałowy Zespół do Badań nad Osobliwością Człowieka oraz Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach zapraszają do uczestnictwa w Ustawicznej Interdyscyplinarnej Konferencji im. Profesora Andrzeja Wiercińskiego.

Powrót