Polecamy
Warsztaty towarzyszące wystawie czasowej "Marmury kieleckie. Tradycje i współczesność"
2025Warsztaty towarzyszące wystawie czasowej Marmury kieleckie. Tradycje i współczesność. Niesamowitości w skale zaklęte oraz Zaprojektuj swój marmur. To doskonała okazja, aby odkryć tajemnice lokalnych marmurów, połączyć edukację z kreatywną zabawą i stworzyć własne, unikalne kompozycje.
Oferta edukacyjna
2024Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w zajęciach edukacyjnych i lekcjach muzealnych poświęconych życiu, twórczości oraz podróżom Henryka Sienkiewicza.
Spotkania odbywają się w Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku.
Oferta edukacyjna
2024Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w warsztatach i zajęciach edukacyjnych, które stanowią okazję do poznania historii biżuterii od czasów prehistorycznych po średniowiecze, życia i czasów króla Kazimierza, oraz sztuki kaligrafii inspirowanej dziełami Jana Długosza.
Spotkania odbywają się w Muzeum Archeologicznym w Wiślicy.
OFERTA EDUKACYJNA
2024Rok 2025 to doskonała okazja, by bliżej poznać twórczość Stefana Żeromskiego – jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w zajęciach edukacyjnych i lekcjach muzealnych, które przybliżą życie i dzieła autora.
Cykl zajęć "Młoda Polska pod lupą"
2024Uczniowie poznają fascynujące zagadnienia związane z dramatem Wesele Stanisława Wyspiańskiego, w tym historię wesela bronowickiego, obraz kobiet w sztuce Młodej Polski oraz inspiracje wiejskim życiem. Każde zajęcia mogą zakończyć się warsztatem artystycznym!
"Syzyfowe prace" - powieść o elementach autobiograficznych
01.02.2019Zajęcia, których celem jest przybliżenie uczniom biografii Stefana Żeromskiego, poprzez porównanie czasów szkolnych pisarza z przedstawionymi w jego powieści.
Zajęcia edukacyjne na podstawie twórczości fotograficznej J. Buczkowskiego
25.01.2019Podczas zajęć dzieci i młodzież poznają sylwetkę i prace fotografika Janusza Buczkowskiego.
Na tropie świąt Bożego Narodzenia
23.11.2018Dlaczego nie wszyscy ubierają choinki? Do czego podczas świąt Bożego Narodzenia przydają się Meksykanom rzodkiewki i dlaczego w Islandii grasuje wtedy drapieżny kot? Na zajęciach poznamy najciekawsze bożonarodzeniowe zwyczaje świąteczne nawet z najodleglejszych zakątków świata.
Warsztaty mikołajkowe
23.11.2018Czy wiecie kim był prawdziwy św. Mikołaj? Czy słyszeliście o biskupie Mikołaju z Miry – miasta leżącego na terenie Turcji, który według średniowiecznej hagiografii żył na przełomie III i IV w. i wsławił się cudami oraz pomocą biednym i potrzebującym?