Archiwum aktualności

29.10 12:00

Wydarzenie

Z Warszawy, Kielc i Borzęcina.
Informacje o biskupach krakowskich w prasie polskiej XVII-XVIII wieku

Na kolejnym spotkaniu z cyklu Niedziela w Muzeum, Artur Rakowski opowie o informacjach dotyczących biskupów krakowskich, zamieszczanych na łamach prasy w latach 1661–1759. 

W najbliższą niedzielę odbędzie się koncert poświęcony twórczości kieleckiego kompozytora Łukasza Wosia. Wystąpią muzycy związani z Zespołem Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach, Instytutem Muzyki UJK i Filharmonią Świętokrzyską. W programie znajdują się utwory m.in. na wiolonczelę i fortepian.

25.08 19:00

Wydarzenie

CHOPINOWSKIE INSPIRACJE
cykl koncertów w ogrodzie włoskim

Dyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach prof. dr hab. Robert Kotowski, Prezes Radia Kielce SA Janusz Knap, Prezes Fundacji Wspierania Kultury "Amadeusz" Magdalena Pamuła zapraszają na cykl koncertów fortepianowych Chopinowskie inspiracje, które poprowadzi Artur Jaroń. 

26.07 17:00

Wydarzenie

Gdzie Ci mężczyźni
warsztaty dla dorosłych

Zaczynając od 1910 roku, przyjrzymy się polskiemu mężczyźnie w dziełach znanych autorów, prezentowanych na najnowszej wystawie czasowej. Czy przedstawione wizerunki staną się pretekstem do głębszej refleksji nad męskością?

 

Wydarzenie

Wyróżnienia w konkursie "Sybilla"
za konferencję naukową Muzeoterapia

W konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku "Sybilla" 2022 konferencja naukowa Muzeoterapia otrzymała wyróżnienie.

Już po raz 7 spotykamy się na zajęciach jogi w ogrodzie włoskim. W programie m.in.: pilates, organic flow, czy ćwiczenia bioenergetyczne. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem wydarzenia.

W niedzielę 14 maja w Muzeum Narodowym w Kielcach odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. W ramach tego będzie można zwiedzić Muzeum Archeologiczne w Wiślicy oraz Dawny Pałac Biskupów Krakowskich. 

Powrót