Aktualności

Dzień Chłopaka w MNKi

Świętujcie Dzień Chłopaka w oryginalny sposób!

Zabierz swojego ukochanego, tatę, brata czy innego wyjątkowego mężczyznę w podróż przez historię męskości, ukazaną w sztuce ostatnich 100 lat.

Weekend seniora z kulturą

Z okazji kolejnej edycji projektu 60+ kultura, która odbędzie się w dniach 29 września-1 października seniorzy będą mogli zwiedzać bezpłatnie oddziały Muzeum Narodowego w Kielcach i uczestniczyć w dedykowanych wydarzeniach!

01.10 16:00

Wydarzenie

Największe religie i systemy filozoficzne
lekcja muzealna w Muzeum Dialogu Kultur
Największe religie i systemy filozoficzne

W najbliższą niedzielę opowiemy o genezach powstania, doktrynach, kultach, świętych księgach i miejscach największych religii współczesnego świata.

Trunki na stołach polskiej szlachty

Podczas wykładu poznamy rodzaje alkoholi, jakie gościły na pańskich stołach. Dowiemy się również, jak zmieniły się upodobania polskiej szlachty pod wpływem nowinek i mody, a także, do czego używano alkoholu w kuchni i życiu codziennym.

01.10 17:00
Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki

Dyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach prof. dr hab. Robert Kotowski, Prezes Radia Kielce SA Janusz Knap, Prezes Fundacji Wspierania Kultury "Amadeusz" Magdalena Pamuła zapraszają na koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki.

Narodowe Czytanie i Rajd Śladami Żeromskiego

Uczestnicy XII Rajdu Imieninowego Śladami Stefana Żeromskiego, spoglądając ze wzgórza wawelskiego na srebrną wstęgę Wisły, przeczytali i wysłuchali fragmentu tegorocznej lektury – Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej.

Obiekt tygodnia

Pejzaź

Jerzy Stajuda (1936–1992)
1973
olej, płótno
132 x 89,1 cm
sygn. na odwrocie: Jerzy Stajuda
MNKi/W/1023