Aktualności

Pojąć sztukę pańską to sztuka

Wernisaż wystawy Pojąć sztukę pańską to sztuka odbędzie się we wtorek 30 kwietnia o godzinie 18 w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich.

21.04 12:00

Wydarzenie

Niedziela w Muzeum
Wizerunki kobiet na obiektach z kolekcji historycznej i numizmatycznej Muzeum Narodowego w Kielcach
Niedziela w Muzeum

Na kolejnym spotkaniu z cyklu Niedziela w Muzeum zostaną zaprezentowane i omówione wizerunki kobiet, moda i ideały piękna ukazane na medalach, fotografiach, banknotach oraz innych obiektach z kolekcji historycznej i numizmatycznej od pierwszej połowy XVII wieku do współczesności.

Wydarzenie

Konie piękne i zuchwałe. Araby
wystawa czasowa w Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblegorku
Konie piękne i zuchwałe. Araby

Wystawa Konie piękne i zuchwałe. Araby prezentuje ponad 50 unikatowych fotografii, będących częścią projektu badawczego realizowanego od pięciu lat przez prof. dr. hab. Mariusza Wideryńskiego – fotografa i wykładowcę Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Wydarzenie

Zostań prelegentem
VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Muzeoterapia"
Zostań prelegentem

Zapraszamy muzealników, przedstawicieli świata nauki, medycyny oraz wszystkich, dla których muzeoterapia jest ważna, interesująca i potrzebna, do udziału w VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Muzeoterapia”, w tym roku pod hasłem „W drodze do rezyliencji”.

Wydarzenie

Emocjonalne obrazy
Zajęcia edukacyjne w ramach autorskiego programu Muzeum Narodowego w Kielcach "Muzeoterapia"
Emocjonalne obrazy

Podczas zajęć uczestnicy będą rozwijać umiejętność rozpoznawania i nazywania emocji, które doświadczają na co dzień, skupiając się na tych, które są im najbardziej znajome.

Chodź pokażę Ci moje Muzeum!
Sztuka ma moc dotarcia do najskrytszych zakamarków naszych wnętrz, odkrywając przed nami magiczny świat. Wystarczy jedno spojrzenie na obraz, aby serce zabiło szybciej, a świat wokół nas stał się tym z obrazu.
 

Wydarzenie

Poza ramami. Literackie inspiracje w grafice.
François Villon Wielki i Mały testament
Poza ramami. Literackie inspiracje w grafice.

W Muzeum Stefana Żeromskiego odbył się wernisaż wystawy czasowej Poza ramami. Literackie inspiracje w grafice. François Villon Wielki i Mały testament.

Obiekt tygodnia

Uszanuj tajemnicę istnienia jednostki ludzkiej

Lucjan Mianowski (1933–2009)
lata 80. XX wieku
technika mieszana, assemblage
56,8 x 41 cm
MNKi/W/362