Aktualności

Święto Kielc w MNKi

Program:

21 czerwca, godz. 20.00 - 24.00 - BIAŁA NOC, nocne zwiedzanie oddziałów Muzeum Narodowego w Kielcach:

 

 

Dawny Pałac Biskupów Krakowskich - oprócz zabytkowych wnętrz, będzie można zapoznać się z nową wystawą czasową O stołach i bankietach pańskich. Jak ucztowano w dawnych wiekach.

 

O WYSTAWIE

 

Muzeum Lat szkolnych Stefana Żeromskiego - zapraszamy do oddziału oraz na wystawę Między słowem a obrazem. Sztuka ilustratorska w dziełach Żeromskiego ukazującą bogate zbiory ilustracji, jakie wykonali do utworów Żeromskiego znani rysownicy.

 

 

O WYSTAWIE

 

Muzeum Dialogu Kultur - oddział na Rynku zachęca do obejrzena stałych ekspozycji - Od różnorodności do dialogu, Pradzieje i wczesne średniowiecze Ponidzia i Wiślicy, Historia motoryzacji w miniaturze oraz Od sacrum do profanum. Malarstwo i rzeźba w sztuce ludowej.

 

O WYSTAWACH

 

23 czerwca, godz. 10 - 17, ekopiknik na Rynku

Dział edukacji przygotował warsztaty towarzyszące nowej wystawie czasowej O stołach i bankietach pańskich. Jak ucztowano w dawnych wiekach:

Sarmata kontra fitmaniak: jak jeść, by być zdrowym

Opowiemy o diecie naszych przodków, odwołamy się do baroku, sprawdzimy czy jedzono zdrowo, oraz powiemy jak w dzisiejszych czasach odżywiać się racjonalnie; do tego uczestnicy przygotują własne przepiśniki na zdrowe potrawy oraz zaprojektują ekosztućce zdobione motywami barokowymi.

 


Powrót