Muzeum Narodowe w Kielcach

Muzeum Narodowe w Kielcach zapraszna na konferencję W kręgu sztuki średniowiecznej dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceów.

22.10 12:00

Tym razem pretekstem do spotkania z cyklu Niedziela w Muzeum będzie otwarta 9 września stała ekspozycja archeologiczna Pradzieje i wczesne średniowiecze Ponidzia i Wiślicy.
Po wystawie oprowadzi Gabriela Kiełtyka-Sołtysiak - kierownik Muzeum Archeologicznego
w Wiślicy.

Wykład prof. dr hab. Jacka Wijaczki
– kierownika Zakładu Historii Krajów Niemieckich Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Zepchnięci do roli atrakcji turystycznej, zamieszkujący trudno dostępne tereny i małe miejscowości, dyskryminowani, meksykańscy Indianie będą bohaterami najbliższej Niedzieli
w Muzeum: W krainie peyotlu
i voladores. Indianie w Meksyku wczoraj i dziś.

23.09 11:00

Wydarzenie

My nie widzimy nic, a Wy - czy widzicie nas?
Muzeum Dialogu Kultur i Rynek w Kielcach

Sesja merytoryczna w Muzeum Dialogu Kultur - niepowtarzalna okazja by zapoznać się
z różnorodnymi rozwiązaniami dedykowanymi osobom z dysfunkcją wzroku. Poza tym możliwość skorzystania z wielu aktrakcji współtowarzyszących, takich jak projekcja filmu z audiodeskrypcją Imagine.

Wykład dr Michała Kosztołowicza, matematyka i filozofa, emerytowanego wykładowcy Instytutu Matematyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

09.09 16:00

Wystawa

Otwarcie Ekspozycji Archeologicznej
Pradzieje i wczesne średniowiecze Ponidzia i Wiślicy

Wśród zgromadzonych na ekspozycji zabytków będzie można obejrzeć m.in. przedmioty będące unikatami w skali kraju, świadczące o dalekich kontaktach prezentowanego regionu. Należy do nich miedziany topór z okolic Wiślicy oraz przedmioty wchodzące w skład skarbu brązowego kultury łużyckiej z Witowa.

26.08 11:00

Na sobotnich zajęciach uczestnicy będą pracowali w technice plastycznej nazywanej collage, która polega na tworzeniu kompozycji poprzez łączenie różnych materiałów, a następnie naklejanie ich na wybrane powierzchnie. W taki sposób powstaną prace na temat wakacyjnej przygody.

Kolejne wydarzenie zorganizowane w związku z nadchodzącą modernizacją Galerii Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej. Zapraszamy na koncert inspirowany dziełem, które Muzeum zakupi w ramach programu Kolekcje muzealne – obrazem Rafała Hadziewicza Ślepy bandurzysta

Powrót