Kolejną propozycją warsztatu jest gustowna broszka zainspirowana Holenderskim kabinetem na podstawie stołowej zdobionego nakładkami z brązu (Holandia, poł. XVII wieku).
Kabinet, reprezentacyjny mebel skrzyniowy, przybierał różne formy. Zwykle miał odchylaną płytę do pisania, czasem drzwiczki, zawsze szuflady i skrytki do przechowywania dokumentów, klejnotów, pieniędzy, itp. Początkowo był skrzynią z szufladami ustawianą na stole lub innych meblach, później na specjalnych podstawach. Kabinety należały do najbardziej dekoracyjnych i kosztownych mebli. W XVII i XVIII wieku, kiedy rozpowszechniły się w całej Europie, należały do mebli najstaranniej opracowywanych pod względem artystycznym i technicznym. Zdobiono je używając różnych technik. Często były rzeźbione, malowane, złocone wykładane szylkretem, hebanem, srebrem, kością i szlachetnymi kamieniami.
Po bokach kabinetu piętrzą się cztery kondygnacje szuflad z dużymi owalnymi okuciami o charakterystycznych dla tego okresu ornamentach małżowinowych i roślinnych. Dekoracyjne plakiety ze złoconego brązu o różnym kształcie występują również wokół tabernakulum, a na jego drzwiczki nałożono duży złocony wazon z kwiatami. Elementem dekoracyjnym jest też wielobarwna okleina z różnych gatunków drewna.