Aktualności

01.06 11:00

Wydarzenie

Dzień Dziecka
w Muzeum Archeologicznym w Wiślicy
Dzień Dziecka

Zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież na obchody Dnia Dziecka w Muzeum Archeologicznym w Wiślicy! Przygotowaliśmy warsztaty, które zaprowadzą Was w fascynujący świat archeologii.

01.06 10:00

Wydarzenie

Dzień Dziecka
w Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblegorku
Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy do udziału w plenerze malarskim, który odbędzie się w parku przy Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku.

Wydarzenie

Pojąć sztukę pańską to sztuka
wystawa czasowa w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich
Pojąć sztukę pańską to sztuka

Wystawa Pojąć sztukę pańską to sztuka  prezentuje dzieła będące bezpośrednią inspiracją dla tekstów Jacka Kaczmarskiego oraz te, które podejmują te same, ważne z punktu widzenia kulturowego, historycznego czy filozoficznego tematy, a także wizerunki postaci, których psychologicznie pogłębione „muzyczne portrety” można odnaleźć w jego twórczości.

Bogowie i ludzie. Rok obrzędowy w litewskiej sztuce ludowej

Wystawa Bogowie i ludzie. Rok obrzędowy w litewskiej sztuce ludowej prezentuje rzeźby świątków przyporządkowanych odpowiednim dniom w kalendarzu, stare fotografie ukazujące codzienną pracę mieszkańców wsi i litewskie zwyczaje, wsparte archaicznymi pieśniami obrzędowymi i fragmentami poematu K. Donelaitisa.

Wydarzenie

Konie piękne i zuchwałe. Araby
wystawa czasowa w Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblegorku
Konie piękne i zuchwałe. Araby

Wystawa Konie piękne i zuchwałe. Araby prezentuje ponad 50 unikatowych fotografii, będących częścią projektu badawczego realizowanego od pięciu lat przez prof. dr. hab. Mariusza Wideryńskiego – fotografa i wykładowcę Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Wydarzenie

Poza ramami. Literackie inspiracje w grafice.
wystawa czasowa w Muzeum Stefana Żeromskiego
Poza ramami. Literackie inspiracje w grafice.

Wystawa Poza ramami. Literackie inspiracje w grafice. François Villon Wielki i Mały testament dzięki grafikom Stefana Mrożewskiego przybliża zarówno twórczość, jak i postać samego autora. Ukazuje wzajemne przenikanie się sfer sacrum i profanum w średniowiecznej codzienności.

Wydarzenie

Europejskie Dni Archeologii w MNKi
odbędą się w dniach 14, 15 i 16 czerwca 2024 roku
Europejskie Dni Archeologii w MNKi

W ramach Europejskich Dni Archeologii zapraszamy do Muzeum Archeologicznego w Wiślicy oraz Muzeum Dialogu Kultur na bezpłatne zwiedzanie oraz warsztaty edukacyjne.

Obiekt tygodnia

Mappografia dawnej Polski

Edward Rastawiecki (1804–1874)
drukarnia Samuela Orgelbranda, Warszawa 1846
22 cm
MNKi/MBM/13977