Aktualności

Ostatnia szansa na zwiedzanie

Jeszcze tylko do niedzieli - czarownice, aksolotle, jaguary, diabły, nahuale, potwory, alebrijes, syreny i baśniowe zwierzęta - do obejrzenia na wystawie Fantazmaty. Barwny świat polskiej i meksykańskiej sztuki ludowej w Muzeum Dialogu Kultur.

 

28.10 11:00
Sobotnie warsztaty familijne: Dziady a Halloween

Już niedługo Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki. Czas przed tymi świętami jest szczególny i obchodzi się go inaczej w różnych krajach. Opowiemy o zwyczajach dawniej
i dziś oraz o tym, czym różnią się tzw. dziady od amerykańskiego Halloween. Spotkanie zakończą wspólne warsztaty plastyczne.

Wydarzenie

Niezła sztuka!
Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku
Niezła sztuka!

W listopadowym wydaniu Zwierciadła oraz SENS trzecia edycja akcji rabatowej Niezła Sztuka! W tych wydaniach znajdziesz kupony na bezpłatne wejścia oraz zniżki do muzeów, galerii, teatrów i kin w całej Polsce. My proponujemy wizytę
w Oblęgorku. Akcja potrwa
do 30 kwietnia 2018.

Konferencja PLASTYKA, WIEDZA O KULTURZE

Muzeum Narodowe w Kielcach zapraszna na konferencję W kręgu sztuki średniowiecznej dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceów.

Remont w obiektywie

Przed nami remont Pałacu i Galerii Malarstwa i Europejskiej Sztuki Zdobniczej. W tym czasie eksponaty z Kielc będzie można podziwiać między innymi w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Tymczasem pokazujemy kulisy prac w Pałacu. Wracamy wiosną w 2019 roku.

 

Fotorelacja z otwarcia wystawy archeologicznej

9 września została otwarta wystawa archeologiczna Pradzieje i wczesne średniowiecze Ponidzia i Wiślicy  w pomieszczeniach Kamienicy pod Trzema Herbami w Kielcach. Przed wernisażem odbyły się archeologiczne warsztaty dla najmłodszych oraz pokaz kuchni pradawnej.

Obiekt tygodnia

Fotografia Stefana Żeromskiego

Szwajcaria, 1893/1894
10,5 x 8 cm
MNKi/Ż/260