Aktualności

30.09
Sobotnie warsztaty familijne: Dzień chłopaka. Najlepszego chłopcy!

30 września jest dniem wyjątkowym, bo wtedy świętujemy Dzień Chłopaka. Łatwo coś kupić w sklepie, ale lepiej zrobić prezent własnoręcznie. Uczniowie dowiedzą się skąd wzięło się to święto, następnie odbędą się warsztaty graficzne.

Niedziela w Muzeum: Z wizytą u meksykańskich Indian

Zepchnięci do roli atrakcji turystycznej, zamieszkujący trudno dostępne tereny i małe miejscowości, dyskryminowani, meksykańscy Indianie będą bohaterami najbliższej Niedzieli
w Muzeum: W krainie peyotlu
i voladores. Indianie w Meksyku wczoraj i dziś.

Pożegnanie lata w kapeluszu

Warsztaty z tworzenia nakryć głowy, pokaz tańca, poszukiwanie skarbów
i loteriadka z nagrodami – takie atrakcje czekały na uczestników Pożegnania Lata w Kapeluszu.

.

Remont w obiektywie

Przed nami remont Pałacu i Galerii Malarstwa i Europejskiej Sztuki Zdobniczej. W tym czasie eksponaty z Kielc będzie można podziwiać między innymi w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Tymczasem pokazujemy kulisy prac w Pałacu. Wracamy wiosną w 2019 roku.

 

Fotorelacja z otwarcia wystawy archeologicznej

9 września została otwarta wystawa archeologiczna Pradzieje i wczesne średniowiecze Ponidzia i Wiślicy  w pomieszczeniach Kamienicy pod Trzema Herbami w Kielcach. Przed wernisażem odbyły się archeologiczne warsztaty dla najmłodszych oraz pokaz kuchni pradawnej.

Narodowe Czytanie <em>Wesela</em> S. Wyspiańskiego - fotorelacja

2 września odbył się finał tegorocznego Narodowego Czytania.  Jako muzeum literackie także dołączyliśmy do tej imprezy. Podczas VI Rajdu Imieninowego Śladami Stefana Żeromskiego, goszcząc w Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie, czytaliśmy fragmenty dramatu.

Obiekt tygodnia

Jadwiga Janczewska, Autoportret

olej, sklejka
14,4 x 18 cm
MNKi/S/768