Aktualności

07.09 12:00

Wydarzenie

Europejskie Dni Dziedzictwa
w Muzeum Archeologicznym w Wiślicy
Europejskie Dni Dziedzictwa

Tegoroczne Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum Archeologicznym w Wiślicy będą koncentrować się na plenerowej wystawie Muzeum domowe, historie nieodległe oraz lekcjach muzealnych poświęconych znaczeniu „zabytku” i refleksji nad dziedzictwem kulturowym w najbliższym otoczeniu.

 

07.09

Wydarzenie

Mid-Europe Early Music Festival
Świętokrzyskie Dni Muzyki Dawnej im. Wincentego z Kielc
Mid-Europe Early Music Festival

Razem ze Schola Cantorum Kielcensis zapraszamy na Mid-Europe Early Music Festival – Świętokrzyskie Dni Muzyki Dawnej im. Wincentego z Kielc.

08.09 12:00
Europejskie Dni Dziedzictwa

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa – obchodzonych pod hasłem Szlaki. Sieci. Połączenia – zapraszamy do Muzeum Dialogu Kultur na wykład Województwo kieleckie na fotograficznym szlaku Henryka Poddębskiego w roku 1936.

15.09 12:00

Wydarzenie

Europejskie Dni Dziedzictwa
w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich
Europejskie Dni Dziedzictwa

Podczas tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich odbędzie się wykład pt. Biskupie szlaki – relacje na temat biskupów krakowskich w prasie XVII–XVIII wieku.

Komunikat

Informacja
Muzeum Archeologiczne w Wiślicy
Informacja

Informujemy, że jutro, tj. 6 września 2024 r., Muzeum Archeologiczne w Wiślicy  będzie otwarte w godzinach 7.00–15.00. Po godzinie 15.00 zaplanowane są prace konserwatorskie. Za utrudnienia przepraszamy.

 

Komunikat

Informujemy, że w związku z realizacją projektu oddział Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku jest zamknięty od dnia 20.08.2024 r. do odwołania.

Muzeum Archeologiczne w Wiślicy laureatem plebiscytu

Z wielką radością informujemy, że nasz oddział Muzeum Archeologiczne w Wiślicy został laureatem w plebiscycie Cuda Polski 2024 w województwie świętokrzyskim, organizowanym przez National Geographic Traveler Poland!

Obiekt tygodnia

Żniwiarze

Żniwiarze na Polach Pontyjskich [Les Moisonneurs dans les Marais Pontins]
Zachée Prévost (1797–1861) wg obrazu Louisa Leopolda Roberta (1794–1835)
Goupil & Vibert, Paryż, 1841–1846
akwatinta, papier
54,5 x 82 cm (rycina przycięta)